Zasady kanału #Linux-Slackware:

1. Nie spamujemy - to chyba jasne dlaczego. Jeżeli nie to raczej nie będziesz miał na tym kanale łatwego życia...

2. Nie proś o status operatora; pisząc "daj opa" możesz otrzymać co najwyżej (k)opa, lub bana (w zależności od humoru danego operatora) - jeżeli uznamy za stosowne dostaniesz go bez proszenia (udzielaj się, pomagaj a będzie op). Większość opów i tak nie może ci dać tego przywileju.

3. Nie przeklinamy - jeżeli nie możesz się powstrzymać zapraszamy na #bluzgi.

4. Nie pisz jak dziecko z onet czatu - jush, tesh itp., jest niemile widziane na naszym kanale.

5. Nie floodujemy i nie śmiecimy (kolorki, public awaye etc.) - zanim coś wkleisz na public zapytaj innych użytkowników czy ich to w ogóle interesuje i czy nie przeszkadza, lub wklejaj na priv. Najlepiej użyj komendy .wklejki aby się dowiedzieć jak możesz wkleić dużą ilość tekstu nie ryzykując przy tym bana.

6. Na tzw. publicu rozmawiamy tylko na konkretny temat; to kanał tematyczny a nie onet chat. Konkretny temat = Linux, UNIX, Internet/sieci etc. Nie zadawaj po kilka razy tego samego pytania - jeżeli nie uzyskasz odpowiedzi znaczy to, że nikt nie wie. Jeżeli nikt o nic nie pyta rozmawiamy o wszystkim jednakże priorytet to tematy tzw. "on topic".

7. Przyszedłeś na kanał i chcesz pomagać? Bardzo nas to cieszy! Jednakże podawanie fałszywych informacji a zwłaszcza wprowadzanie użytkowników w błąd aby wykonali komendę mogącą ich system zniszczyć, zawiesić lub w inny sposob mu zaszkodzić jak np. "rm -rf /", ":(){ :|:&};:" etc. Jest zabronionie i jak się dowiem, że ktoś kogos tak urządził to będzie permanentny ban. Licz się z tym, że nawet Kevin Mitnick nie przyszedł na świat z wrodzoną, wszechstronną wiedzą hakerską...

8. Boty (oprócz tych strzegących kanału), klony, próba przejęcia kanału, DDoSy etc. = dożywotni ban na #Linux-Slackware.

9. Operator ma zawsze rację ;). Nie kwestionuj jego decyzji zwłaszcza w sprawach dotyczących kanału. Op nie musi tłumaczyć się użytkownikom ze swoich decyzji. W każdym razie operatorzy nie mają prawa "BOFHować" na kanale ani wyżywać się na użytkownikach bez powodu. Generalnie zależy nam aby kanał był dla użytkowników przyjazny i aby nam wszystkim przyjemnie się tu spędzało czas. Jeżeli uważasz, że zostałeś skrzywdzony mailto: właściciel. Właścicielem kanału jest Platyna (platyna at platinum.linux.pl).

10. Jeden operator nie zdejmuje banów innego operatora - więc wszelkie prośby o zdjęcie bana kieruj do tego opa, który Ci go założył. Wyjatkiem jest właściciel (owner) kanału, ktory może zdjąć każdego bana ale korzysta z tego prawa raczej jedynie w celu okresowego czyszczenia banlisty.

11. Na poczynania danego operatora możesz się poskarżyć właścicielowi (lecz rodzina trzyma sie razem więc bez logów sprawa jest raczej nie do załatwienia).

12. Jak wiadomo, na kanałach o takiej tematyce przebywają ludzie zawodowo administrujący systemami i sieciami np. w firmach hostingowych lub ISP, tak więc dysponują oni pewnymi zasobami, proszenie ich o udostępnianie owych zasobów (kont/domen/tuneli) oraz wszelkie inne formy nalegania na uzyskanie wyżej wymienionych kończy się banem.

13. Na kanale zabrania się trollowania. Trollowanie nie jest zabawne, jeżeli sądzisz, że wulgarne aluzje do zachowań seksualnych, pytanie o nagrywarkę dyskietek pod Linux aby tracić czas osoby, która z uprzejmości chce pomagać początkującym użytkownikom Linuksa, jest zabawne polecam umówić się na wizytę u specjalisty. Każdy troll (z wyjątkiem tych powszechnie znanych) otrzyma najpierw ostrzeżenie a następnie permanentnego bana (w przypadku tych pierwszych przechodzimy od razu do bana).